Prečo hlas pravice?

Hlas pravice vznikol z jednoduchého dôvodu. Navzdory tomu, že u časti obyvateľov Slovenska existuje dopyt po pravicových opatreniach, tento dopyt nie je považovaný za relevantný. A ak sa aj nájde verejne známa, pravicovo zmýšľajúca osoba, tak proti nej stojí väčšina jeho kolegov v práci, v médiach alebo v politickej strane.

Na pravicovej politike je krásne to, že nevyžaduje vytváranie dokonalých a do poslednej drobnosti vymyslených plánov na to, ako priniesť ten pravý socializmus. Pravicová politika je o tom priniesť ľuďom slobodu a voľnosť. K tejto slobode ale neodmysliteľne patrí aj zodpovednosť za slobodne vykonané činy. Väčšina z nás vďaka životným skúsenostiam vie, že postarať sa o seba je veľmi ťažké. Ešte ťažšie je postarať sa o niekoho z našich blízkych. A starať sa o šesť miliónov ľudí tak, aby boli všetci spokojní a hlavne bohatí… to je iba naivná predstava, ktorá je v skutočnom živote nedosiahnuteľná.

Preto chceme aby mali občania viac možností sa postarať o seba. Aby im zbytoční úradníci nebrali väčšinu peňazí, ktoré zarobia a rozkradli väčšinu z nich tváriac sa, že páchajú dobro. Chceme štíhly štát v ktorom bude veľmi malý priestor na korupciu… a v dohľadnej dobe budeme hľadať spôsoby akými tieto ciele dosiahnuť legálnou a demokratickou cestou.

 

Komentáre pod článkami sú dočasne vypnuté, stránka ešte nie je v plnej prevádzke. Diskutovať pod článkami budete môcť pomocou služby Disqus.